Centrum Jana Pawła II

2 marca 2014 r. o 17.00, na Auli im. Kard. Stefana Wyszyńskiego odbył się koncert organizowany przez nasze Centrum. Na scenie zaprezentowali się wykonawcy związani z Lubelszczyzną – regionem bliskim sercu Naszego Błogosławionego Papieża. Koncert otwarty został jedną z ulubionych melodii Jana Pawła II - „Barką” - zagraną na skrzypcach, przez naszą stypendystkę - dziewięcioletnią Justynkę Blicharz. Następnie na scenie królował niesamowicie mocny i wzruszający głos Magdy Welc, najmłodszej laureatki konkursu muzycznego „Mam talent!”, mieszkającej w podlubelskiej Niedrzwicy Dużej.

Po pierwszej części muzycznej odbyła się aukcja dzieł sztuki lubelskich twórców, z której dochód zasilił konto Funduszu.

Gwiazdą wieczoru był duet Bracia – Piotr i Wojciech Cugowscy. Muzycy zagrali swoje najbardziej znane utwory w akustycznych aranżacjach, m.in. Za szkłem, Nad przepaścią czy Wierzę w lepszy świat.

Celem nadrzędnym koncertu było zebranie środków na prowadzenie Funduszu Stypendialnego im. Abpa Józefa Życińskiego „Świadkowie Bożego Piękna”, poprzez który Centrum Jana Pawła II niesie pomoc ubogiej i uzdolnionej młodzieży. Jest to nasz „żywy pomnik”, który budujemy Janowi Pawłowi II od 2011 roku. W roku szkolnym 2013/2014 przekazaliśmy stypendia dla 70 osób na ponad 80 000 zł.

Koncert brawurowo poprowadziła pani Anna Dąbrowska.

 

 

LISTA DZIEŁ SZTUKI I ICH DARCZYŃCÓW