Centrum Jana Pawła II

ChorJP2 warsztaty2014 1m

Kolejne warsztaty za nami - dziękujemy wszystkim chórzystom za zaangażowanie i przepiękny śpiew!

 

Druga edycja warsztatów Chóru Jana Pawła II

W styczniowy weekend (11-12.01.2014) odbyła się już druga edycja warsztatów chóru Jana Pawła II, przedsięwzięcie zorganizowane z inicjatywy Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

Pod czujnym okiem wspaniałej i otwartej na nowe wyzwania dyrygent Jadwigi Sieroń zabraliśmy się do pracy. Jak uprzednio warsztaty rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele Matki Bożej Różańcowej, po czym przenieśliśmy się do Bursy Szkół Artystycznych. Próby trwały do wieczora. Zmęczenie dawało się już we znaki, jednak każdy starał się zmobilizować i wykrzesać z siebie resztki sił. Bo jak powiedział błogosławiony Jan Paweł II: „wyznawanie wiary wiele kosztuje, ale my nie możemy przegrać tej miłości”. W niedzielę chór wystąpił podczas trzech Mszy św. w kościele Błogosławionego Jana Pawła II przy ul. bpa Fulmana 9. Dzięki kolejnej edycji warsztatów chór Jana Pawła II zyskał nowych członków, nie zabrakło również tych, którzy towarzyszą mu już od początku (pierwsza edycja odbyła się w październiku ubiegłego roku). Do grona chórzystów dołączyli m. in. stypendyści funduszu „Świadkowie Bożego Piękna”.

Chór Jana Pawła II jest jedną z inicjatyw, która pozwala utrwalić i zachować działalność oraz nauczanie Jana Pawła II. Zrzesza ludzi, którzy tworzą jedność. Znikają tu bariery wiekowe, a istotny staje się młodzieńczy zapał i chęć robienia czegoś więcej dla siebie i innych. Pozwala w innych ludziach dostrzec żywego Boga. Poprzez śpiew możemy uzewnętrznić emocjonalny charakter przekazywanych treści, a mszom świętym nadać bardziej uroczysty charakter. W trakcie warsztatów możemy spotkać się z niezwykłą życzliwością innych. Mało istotne stają się wówczas problemy życia codziennego. Efekty pracy napawają nas dumą i napędzają do kolejnych działań. Serca mocniej biją, gdy widzimy, jaką radość dajemy innym.

Dziękujemy organizatorom warsztatów, prowadzącym sekcyjnym oraz wszystkim uczestnikom i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję. Zapraszamy nowych członków, którzy będą budować z nami żywy pomnik Jana Pawła II. Bo największa radość jest wtedy, gdy możemy się nią dzielić z innymi i tworzyć piękne dzieło, które zapisuje się na kartach historii, więc „dzielmy się wiarą jak chlebem, dajmy świadectwo nadziei” .

 

Małgorzata Skibińska

II Warsztaty Chóru Jana Pawła II!
11-12 stycznia 2014

Miejsce:

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, ul. Bursztynowa 20
Bursa Szkół Artystycznych, ul. Muzyczna 8
Parafia pw. bł. Jana Pawła II, ul Fulmana 9


PLAN WARSZTATÓW

sobota - 11.01
 
10:00 - Msza św. (Parafia MB Różańcowej - ul. Bursztynowa 20)
11:30 - próba sekcji (Bursa Szkół Artystycznych - ul. Muzyczna 8)
13:30 - obiad (Bursa)
14:30 - tutti
20:00 - koniec

niedziela - 12.01

7.30 - próba w sali parafialnej (parafia pw. bł. Jana Pawła II - ul Fulmana 9)
8:30 - próba w kościele
9:00, 11:00, 12:30 - Msze i koncerty
13:30  - obiad
14:30 - zakończenie


Strój obowiązujący podczas koncertów: kurtki/płaszcze, spodnie ciemne, jednokolorowy szal (kobiety).

Warsztaty połączone będą z inauguracją naszej kampanii o przekazanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II oraz wsparcie Stypendystów z Funduszu im. Abpa Józefa Życińskiego "Świadkowie Bożego Piękna".

 

Galeria: Warsztaty chóru Jana Pawła II - 2014