Centrum Jana Pawła II

 

Marsz dla Życia i Rodziny – „Czas na rodzinę” - 11.06.2017

Centrum Jana Pawła II w Lublinie zaprasza  Wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznym „Marszu dla Życia i Rodziny” w Lublinie , który odbędzie się 11 czerwca 2017 r. (niedziela).


...przyjdź na Marsz dla Życia i Rodziny 2017  i wyraź swoje przekonania publicznie, idąc ramię w ramię z osobami, które myślą podobnie jak Ty.
Wszystko zależy od nas - ludzi, dla których rodzina wciąż jest priorytetem.

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie pod hasłem "Czas na rodzinę!",  gdyż:

♥ chcemy przypomnieć władzom publicznym, że rodzina jest najlepszą inwestycją, a dzieci są przyszłością naszego narodu;
♥ chcemy uwrażliwić młodych na to, że kariera zawodowa w stosunku do wartości rodziny jest sprawą ważną, ale drugoplanową;
♥ małżeństwo jest najwspanialszą formą wyrażania miłości, bliskości, zrozumienia, oraz wzajemnego wsparcia;
♥ życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci jest wartością najwyższą i należy zapewnić mu całkowitą ochronę.

 

Program:

14.00 – 16.00  „Scena Pełna Życia” – ( Plac przy Kościele Akademickim KUL)
- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "MOJA RODZINA"
- koncert Zespołu "Płomyki Ojca Gwidona"
- koncert Zespołu "Guadalupe" i Rodzin Guadalupiańskich

16.00  Przemarsz uczestników  do Archikatedry Lubelskiej z udziałem JE Ks. abp. Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego (al. Racławickie, Krakowskie Przedmieście, ul. Królewska)
17.00   Uroczysta Msza Święta z Posługą Zespołu Guadalupe, Rodzin Guadalupiańskich, Dzieci Guadalupiańskich i Dzieci z zespołu "Płomyki Ojca Gwidona"

marsz zycia 2017

Zaproszenie na koncert: W hołdzie św. Janowi Pawłowi II 21-05-2017

Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w  Lublinie organizator cyklu koncertów pn.: „Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim” zaprasza na Koncert w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II.


Wykonawcy:

Chór Trybunału Koronnego w Lublinie

Stanisław Diwiszek - organy

Jacek Brzeziński - narracja

Przemysław Stanisławski - dyrygent

W programie:

Zapomniane pieśni sakralne Władysława Żeleńskiego z fragmentami przemówień Papieża - Polaka z trzeciej Pielgrzymki do Polski.

Koncert odbędzie się w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie, w dniu 21 maja (niedziela) 2017 roku, o godz. 19.00.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Urzędu Miasta Lublin, PGE Dystrybucja S.A. i Powizytkowskiego Ośrodka Kultury w Lublinie.

Mecenas koncertu: Grupa Azoty PUŁAWY.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!!!

koncert w holdzie sw jp2 kosciol pobrygidkowski

Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)

15 lutego Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpocznie rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Wnioskiem zgłoszeniowym I fazy rekrutacji jest wyłącznie formularz on-line wysłany przez Kandydata w terminie od 15 lutego do 31 marca 2017 roku za pośrednictwem strony ww.efc.edu.pl. Wyniki I fazy zostaną ogłoszone 13 kwietnia 2017 roku. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację drogą mailową. Wybranych kandydatów odwiedzą osobiście w miejscu zamieszkania Koordynatorzy regionalni. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji 14 czerwca 2017 roku.

Program „Marzenie o Nauce” adresowany jest do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek udostępniona jest na stronie www.efc.edu.pl).

W ramach stypendium Fundacja EFC pokrywa opłaty szkolne, koszty ubezpieczenia oraz zakwaterowania i wyżywienia w szkolnej bursie, udostępnia podręczniki, finansuje wycieczki klasowe i naukę języka angielskiego, a podczas ferii i wakacji zapewnia swoim Stypendystom wyjazdy na obozy narciarskie i windsurfingowe.

Wszystkim Kandydatom życzymy powodzenia!

EFC plakat