Centrum Jana Pawła II

 FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNO - LITERACKIEGO: 
„Święty Jan Paweł II. Honorowy obywatel Lublina wzorem dla każdego z nas”

 W dniu 5 listopada 2015 r. w Galerii przed Kaplicą przy ul. Abramowickiej 2 obyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu plastyczno-literackiego pt. „Święty Jan Paweł II. Honorowy obywatel Lublina wzorem dla każdego z nas” organizowanego przez Centrum Jana Pawła II w Lublinie oraz Wydział ds. Wychowania Katolickiego Archidiecezji lubelskiej.

 

Do udziału w Konkursie byli zaproszeni wszyscy uczniowie z naszej Archidiecezji. Prace plastyczne zostały wykonane w wielu różnych technikach artystycznych. Nadrzędną ideą wydarzenia było przybliżenie osoby św. Jana Pawła II, jego obecności i związków z Lublinem, a także wpisanie się w uczczenie ustanowionego przez Sejm RP oraz Miasto Lublin Roku Jana Pawła II. Ideą, która przyświecała Organizatorom podczas realizacji Konkursu była chęć zmobilizowania najmłodszych do wnikliwego poszukiwania wszystkich elementów, które wyróżniają nasze miasto spośród wielu innych w związku z relacjami jakie łączyły św. Jana Pawła II z Miastem Lublin. Celem Konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania nauczania Wielkiego Polaka, aby wspólnie kontynuować Jego dzieło.

W konkursie wzięło udział ponad 150 osób z lubelskich szkół. Komisja konkursowa oceniała prace w czterech kategoriach wiekowych. Wiele prac świadczy o dużej wrażliwości uczestników Konkursu, a także o umiejętności wnikliwej obserwacji i wyrażania swoich uczuć, a także wiedzy dotyczącej obecności św. Jana Pawła II w Lublinie.

Wśród Laureatów Konkursu wręczono 25 nagród oraz 13 wyróżnień, zarówno w kategorii plastyka, jak i literatura. Prace konkursowe są eksponowane dla wszystkich mieszkańców Lublina i okolic w „Galerii przed Kaplicą” do 20 listopada 2015 r. Konkurs był współfinansowany przez Urząd Miasta Lublin.

~ Małgorzata Oroń

 

Galeria: Konkurs Plastyczno-Literacki 2015

Zdjęcia dzięki uprzejmości Tomasza Jurowicza - więcej zdjęć TUTAJ


 

05.11-20.11.2015 – wystawa pokonkursowa w „Galerii Przed Kaplicą” przy ul. Abramowickiej 2 w Lublinie.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy! Nieobecnym Laureatom wyślemy nagrody pocztą :)

 

 Zadanie zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

Konkurs został ogłoszony 9 września 2015r.